دکتر محمدحسن سمندری

متخصص جراحی فک و صورت و زیبائی


برنامه هفتگی

چه جراحی های زیبایی را میتوان همزمان انجام داد ؟

بیماران جراحی خصوصاً بیماران جراحی های زیبایی معمولاً خواستار آن هستند که در صورت نیاز به جراحی های متعدد حتی الامکان در یک نوبت این جراحی انجام شود . از لحاظ اینکه بیمار به دفعات کمتری تحت بیهوشی یا بیحسی قرار گیرد این درخواست کاملاً منطقی بنظر میرسد اما ممکن است همیشه این کار عملی یا قابل قبول نباشد زیر بعضی از عمل های جراحی باهم تداخل دارند و یا اکثراً نتیجه یک جراحی بر روی عمل دیگر تاثیر میگذارد که عمل همزمان ، بررسی این تاثیر را مشکل و یا غیرممکن میکند و لذا ممکن است بیمار از نتیجه این عمل ها رضایت نداشته و مجبور به انجام جراحی تصحیحی برای بدست اوردن نتیجه دلخواه شود در این حالت بهتر است که این اعمال در دفعات جداگانه ای انجام شود تا علاوه بر آنکه نتیجه عمل ها قابل پیش بینی شود از عوارض ناخواسته یا عمل مجدد تصحیحی که باعث نارضایتی میشود نیز جلوگیری شود .
در این جا چند عمل جراحی زیبایی شایع را که میتوان همزمان انجام داد شرح میدهم :
1 . عمل جراحی فک بالا و چانه : این دو عمل جراحی چو در دو موضع غیرمرتبط هستند می توان همزمان انجام داد و نتیجه عمل قابل پیش بینی و قابل قبول است .

2 . عمل جراحی بینی و چانه : این دو عمل نیز چون در دو موضع متفاوت هستند می تواند همزمان انجام شود .

3. عمل لیپوساکشن موضعی و تزریق چربی : در اصل در این عمل چون چربی های بدست آمده از موضع چاقی پس از فرآوری در محلی که نیازمند تزریق چربی است استفاده میشود . به نوعی لازم و ملزوم هستند و باید به طور همزمان انجام شود ولی گاهی اوقات به دلیل شرایط بیمار یا نوع عمل ممکن است تزریق چربی تا 24 ساعت به تاخیر بیفتد که در این صورت انجام همزمان این عمل ها ممکن نیست .

4 . جراحی کشیدن پوست ( Face Lift ) همراه با جراحی های دیگر صورت : معمولاً جراحی فیس لیفت با جراحی های دیگر بافت نرم صورت مانند جراحی پلک یا کشیدن ابرو یا پیشانی یا جراحی تزریق چربی اطراف لب یا سایر چین های صورت می تواند همزمان انجام شود و معمولاٌ نتیجه بهتری دارد .

در پایان لازم است گفته شود که تعیین اینکه کدام نوع جراحی ها میتواندهمزمان انجام شود بستگی به مهارت جراح و نوع عمل بستگی مستقیم دارد . لذا تصمیم گیری اینکه آیا عمل ها ی مختلف را میتوان همزمان انجام داد یا نه بر عهده جراح است و لازم است تصمیم در این زمینه به عهده جراح گذاشته شود .

در قسمت بعدی راجع به عمل هایی که نباید همزمان انجام شود صحبت خواهد شد .

چه جراحی های زیبایی را نمیتوان همزمان انجام داد ؟


آدرس مطب : اصفهان خیابان فیض خیابان رحیم ارباب جنب مرکز درمانی روزبه ساختمان آریا طبقه اول
تلفن : 36642982 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب و مقالاتانیمیشن جراحی اصلاحیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگربرنامه هفتگی